Cocktail

Tipy na výlet na Ko Chang

Ostrůvků je v souostroví Ko Chang asi padesát. Drtivá většina z nich ale nenabízí kromě divoké džungle a opuštěných zátok nic dalšího. Reputaci tak musí napravovat trojice těch největších. Ko Chang, Ko Kut a Ko Mak jsou tři největší a zároveň nejnavštěvovanější ostrovy souostroví Ko Chang. O tom, že je tomu tak právem, vás přesvědčí výčet zajímavých míst.

Ko Chang – jízdy na slonech

Hlavní ostrov Ko Chang prý vypadá jako slon ležící ve vodě a projížďky na slonech jsou také jednou z největších atrakcí Ko Chang. Je tady i centrum, kde dožívají staří a nemocní sloni. Turisté si tady mohou vyzkoušet, jaké to je slona omýt, nakrmit, popřípadě se na některém „drobečkovi“ projet do džungle.Vybrané peníze pak jdou zpátky na provoz stanice.

Ko Chang – do džungle za vodopády

Vnitrozemí ostrova je hornaté a pokryté divokou zelenou džunglí. Ta kromě spousty živočichů ukrývá i krásné vodopády. Za nejkrásnější je obecně považovaný vodopád Than. Na paty mu ale šlape Khlong Phlu. Ten padá do malého jezírka, ve kterém je možné se zchladit po náročném treku džunglí.

Ko Kut

Ko Kut je po Ko Chang druhý největší ostrov souostroví. Nenajdete na něm o mnoho víc než prales a vodopády. Ko Kut je civilizací téměř nedotčený, jen na západě ostrova je několik resortů, kam vyrážejí ti, kterým letoviska plná turistů vadí. Trajektem sem cesta z Ko Chang trvá zhruba čtyři a půl hodiny.

Ko Mak

Trojičku největších ostrovů souostroví Ko Chang uzavírá ostrůvek Ko Mak. Ač je menší než Ko Kut, nabízí větší ubytovací kapacitu. K tomu navíc krásné oblázkové pláže a ideální podmínky pro potápění.

Bližší informace k dalším destinacím v okolí Ko Chang najdete v kategorii Poznejte okolí a mnohem více k samotnému souostroví Ko Chang najdete v sekci Ko Chang – více informací.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Zájezdy do Thajska i dalších exotických destinací Vám nabízí cestovní kancelář ESO travel, spolehlivý partner pro Vaši vysněnou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-ko-chang.cz