Cocktail

Ko Chang – malé smaragdy uprostřed vln

Je jich asi padesát a v průzračných vodách blízko thajského pobřeží vypadají jako malé smaragdy – ostrůvky patřící do souostroví Ko Chang. Pokud hledáte místo, kde má ještě stále navrch autentická atmosféra nad festivalem turistických vymožeností, je Ko Chang ideální destinací.

Souostroví Ko Chang i na počátku 21. století může nabídnout naprosto autentickou thajskou atmosféru, klid a naprosté soukromí – aby ne, když si většina resortů pro sebe uzurpuje rovnou celou zátoku.

Centrem souostroví Ko Chang je stejnojmenný ostrov. Hlavní ostrov Ko Chang prý z určitého úhlu připomíná lidem, kteří k němu připlouvají, slona hovícího si ve vodě. Najít ho na mapě vám nedá ani moc práce – jde totiž o druhý největší ostrov Thajska, větší je jen Phuket.

Zákaz výstavby na ostrovech Ko Chang

Na ostrově Ko Chang byl dříve přísný zákaz výstavby (i dnes je součástí národního parku, proto počítejte s poplatkem za „vstupné do NP“ hned po příjezdu), úřady ale před pár lety toto nařízení zrušily, a tak hlavně západní část ostrova zasáhl stavební boom.

Na západním pobřeží Ko Chang tedy leží i hlavní turistická „třída“ – pláž Hat Sai Khao. Dlouhý pás bílého písku lemovaný bungalovy z přírodních materiálů, restauracemi nabízejícími mořské plody, potápěčskými školami, bary a zábavními podniky.

Bílé písky Ko Chang

O této pláži se mluví i jako o „Bílých píscích“ – nejčastěji ve spojitosti právě s noční zábavou. Sem se totiž soustředí většina nočního vyžití.

A stejně jako ve většině Thajska i tady si na své přijdou ti, kteří propadli kouzlu potápění. V okolí Ko Chang jsou podmořské hory, neponičené korálové útesy, viditelnost až 30 metrů a neuvěřitelné podvodní hemžení murén, barakud a rejnoků. Pokud navíc přijedete s potápěčskou výbavou, nabídne vám většina resortů na Ko Chang slevu na ubytování.

Zajímají vás další informace o Ko Chang? Podívejte se na stejnojmennou kategorii.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Zájezdy do Thajska i dalších exotických destinací Vám nabízí cestovní kancelář ESO travel, spolehlivý partner pro Vaši vysněnou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-ko-chang.cz