Cocktail

Zajímavosti souostroví Ko Chang

Thajsko, země úsměvů, má spoustu zvláštností, které nás, Středoevropany, přinejmenším překvapí. V tom horším případě si v důsledku jejich neznalosti dokonce můžeme uříznout i pořádnou ostudu. Na tuto stránku jsme pro vás připravili informace o tom, co je to mangrove, jak probíhá bambusová masáž a pro je v Thajsku slušné nechat na talíři zbytky.

Porosty mangrove

Pro východní pobřeží hlavního ostrova Ko Chang jsou typické porosty mangrove. Tedy porosty, které jsou ve velkém zastoupeny v tropických a subtropických oblastech a v místech s takzvanou brakickou vodou. Jde o unikátní ekosystémy s desítkami druhů rostlin a stovkami druhů živočichů.

Hlavním poznávacím znamením jsou spleti kořenů – jejich pomocí rostliny dýchají a drží stabilitu. Často jsou na nich uchycené i nejrůznější mušle. Zároveň jde o ideální oblast pro rybáře a v neposlední řadě jsou třeba porosty mangrove právě na ostrově Ko Chang častým cílem turistů.

Bambusová masáž

Pokud se necítíte na pravou thajskou masáž, vyzkoušejte alespoň masáž za pomoci bambusových holí a bambusového oleje. Snad v každém větším resortu je možnost nechat se namasírovat. Tato masáž uvolňuje svalstvo a zklidňuje nervovou soustavu, pozitivně působí i na otoky nebo celulitidu. Bambusovou masáž byste si ale měli odpustit ve chvíli, kdy trpíte na křečové žíly, jste příliš hubení nebo máte žaludeční potíže. Nedoporučuje se ani těhotným ženám.

Nechte zbytky na talíři!

Vyjíst talíř téměř do čista? V Thajsku by vás považovali buď za nezdvořáka nebo stále ještě nenasyceného. Zvykem v Thajsku totiž je nechat na talíři alespoň dvě tři sousta – dáte tím najevo, že jste sytí a spokojení. Když talíř naopak „vyčistíte“, bude si hostitel myslet, že nemáte dost a přidá vám.

O oblíbených místech, kam vyrazit na výlety na souostroví Ko Chang už jsme psali. A pokud se chcete vydat dál, za hranice Ko Chang, pak se podívejte do sekce Ko Chang – poznejte okolí, kde najdete stručnou charakteristiku dalších destinací v blízkosti Ko Chang.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Zájezdy do Thajska i dalších exotických destinací Vám nabízí cestovní kancelář ESO travel, spolehlivý partner pro Vaši vysněnou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-ko-chang.cz