Cocktail

Okolí souostroví Ko Chang

Ko Chang patří k jednomu z nejkrásnějších koutů Thajska. I tak ale možná chcete poznat i další místa, kam každý rok vyrážejí turisté z celého světa. Pro mladé a tancechtivé se nabízí ostrov Ko Phangan a jeho slavné úplňkové party. Souostroví Phi Phi zase proslavil film Pláž.

Jako želva prý vypadá ostrov Ko Tao a rájem pro potápěče je Ko Mook. Z míst, která jsou od Ko Chang jen, co by kamenem dohodil, se nabízí Pattaya, Bangkok nebo Ko Samet.

Pattaya

Hříšná a nikdy neusínající – to je Pattaya. Letovisko, které profituje z blízkosti hlavního města Bangkoku, patří k těm nejživějším v Thajsku. Pokud se chcete až do rána bavit, pak určitě vyrazte sem.

Na 14 kilometrů dlouhé pláži Jomtien si ve dne můžete vyzkoušet snad všechny vodní sporty, v noci se pak mění v zábavní tepnu plnou barů, restaurací, bister a zábavných podniků. Jen kousek je to potom ke korálovému útesu Ko Larn s dobrými podmínkami pro potápění.

Bangkok

„Město andělů“, jak je Bangkok někdy označovaný, je hlavní město celého Thajska. Vydejte se tady na obhlídku některého z mnoha set chrámů nebo do zábavní čtvrti Patpong.

Střetává se tady nové s tradicí, mniši se tady na ulicích proplétají mezi turisty a díky koktejlu moderny, západní kultury a thajské historie vás toto město nikdy nepřestane bavit.

Ko Samet

Ko Samet platí za nejslunečnější místo celého Thajska. Nikde jinde nedopadne na pláže více slunečních paprsků. Díky své relativní blízkosti hlavnímu městu je Ko Samet typickou víkendovou destinací pro velké množství Thajců. Na kráse mu to ale neubírá.

Naopak – Ko Samet si drží pozici oázy klidu v jinak poměrně hlučném a živém Thajském zálivu.

Za nejluxusnější thajskou destinaci je obecně považovaný Phuket (odkaz: https://www.thajsko-phuket.cz/). Příjemnými kompromisy mezi rušnými letovisky a obsalotně opuštěnými ostrůvky jsou potom letoviska Krabi a Ko Lanta. V posledních letech potom stále více Čechů vyráží na Ko Samui.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Zájezdy do Thajska i dalších exotických destinací Vám nabízí cestovní kancelář ESO travel, spolehlivý partner pro Vaši vysněnou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-ko-chang.cz